BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt 2015-2016 Sezonunu Değerlendirdi

“Değerli girişimciler, yatırımcılar, ortaklar ve dostlar,
Vereceğimiz yaz arasından önce bu, BIC Angels’tan alacağınız son haber bülteni olacak. Her sene olduğu gibi, bu yaz arasını da stratejilerimizi tekrar gözden geçirmek ve Eylül’de başlayacak yeni ve dinamik bir sezona hazırlanmak için kullanacağız.
Eylül 2015’te başlayan sezon bizim için oldukça heyecan verici geçti. Şu ana kadar yaptığımız toplam 14 yatırımdan sadece 2 tanesi başarısız oldu -fakat birinde zaten çıkış (exit) yapmıştık- ve yatırım aşamamıza kıyasla daha yüksek değerlemelerle gelen 5 girişim için de ikinci raunt aşamasını gerçekleştirdik. Bu sayı melek yatırım için ortalamanın oldukça üzerinde; umuyoruz ki yapacağımız çıkışlarla birlikte artarak devam edecek. Bir ufak not olarak, şu anda 11 girişim BIC Angels bünyesinde yatırım almak için ikinci raunt aşamasını geçti ve en azından birkaçını yatırım ile sonlandırmayı umuyoruz.
Ekosistemi iyileştirmek adına Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi işbirliğiyle düzenlediğimiz StartNowHow seminerleri 50’den fazla düzenli katılımcı ve 18 sertifika ile ikinci yılını doldurdu. Yatırımcı tarafında 50’ye yakın premium üye, 100’e yakın deneme üye ve 30’dan fazla stratejik ortak ile; ayrıca her ay 50’den fazla girişim başvurusu ile Türkiye ekosisteminde çok iyi bir konuma ulaştık.

BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt 2015-2016 Sezonunu Değerlendirdi

Geçtiğimiz aylar da bizim için oldukça heyecan vericiydi. 20’den fazla yatırımcı ile ilk Berlin yatırımcı gezimizi tamamladık ve 2 hafta önce Rainmaking Loft Berlin ile Berlin Senatosu himayesi altında ve Berlin ortakları, Berlin Ticaret Odası ve İstanbul’daki Türk-Alman Ticaret Odası destekleriyle ilk ortaklık anlaşmamızı imzaladık. Ayrıca başarılı bir lansman ile hayata geçirdiğimiz BIC101 Hızlandırma Programı ile 50’den fazla girişim başvurusu aldık ve şu an 3 aday girişimimiz bulunmakta. İleride de melek yatırım aşamalarına dâhil olacak yeni BIC101 girişimlerinin hayata geçeceğine yürekten inanıyoruz ve şu anda ilk BIC101 adaylarımızı Berlin değişim programına hazırlamak için büyük bir heyecan duyuyoruz.
Görüşmelerimizin sürdüğü önemli birkaç proje daha var, bunların detaylarını da yaz bittikten ve Kolektif House Levent’e yerleşme işlemlerimiz tamamlandıktan sonra sizlerle paylaşacağız. Tabii ki yaz aylarında da aktif bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ve birkaç yatırımı daha kapatmayı umuyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Süregelen destek ve ilginiz için minnettarız; aile ve arkadaşlarınızla mutlu ve huzurlu bir yaz diliyoruz!
Joachim Behrendt

Are You an Investor?

Click and Learn

Do You Have a Project?

Start Your Application Now!