Doktorderki’den Berke Uygun: “15.000 Üyeye Ulaştık!”

7Geçtiğimiz aylarda yatırım haberlerini duyurduğumuz ve BIC101 kapsamında desteklediğimiz Doktorderki, 15 bin üyesi ve 22 doktor ile sağlık alanında gelişmeye ve büyümeye devam ediyor! Bu bağlamda Doktorderki kurucularından Berke Uygun ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik ve çok güzel haberler aldık!

Şirketinizin faaliyet alanı / sunduğu ürünü biraz anlatır mısınız?

“Doktorderki, sağlık ile ilgili soruları olan insanların, uzman doktorlar ile mobil uygulama üzerinden birebir mesajlaşarak doğru bilgilenmesini destekleyen bir platformdur.”

BIC Angels yatırımı ile bugüne kadar hangi gelişmelere imza attınız?

“BIC 101 kapsamında yatırım ve destek sürecimiz başladı. Yatırımı daha çok doğru iletişim kanalını split testler ile bulmak için kullandık. Aynı zamanda blog yazılarımızın yer aldığı yeni internet sitemiz ve android uygulamamız tamamlandı.”

doktorderkiDoktorderki için nasıl bir büyüme ve pazarlama stratejiniz var?

“Büyüme stratejimizin ana odağı uygulamamıza ilk gelen early adopter kitlesine hem en doğru hizmeti vermek hem de onların yorumlarından dersler alıp, doğru hamleler yapmak diyebiliriz. Tabi ki pazarda ilk olmanın avantajını kullanıp destekli adımlarla marketi penetre etmek en önemli stratejimiz.

Her startup gibi dijital pazarlamayı kullanmak ve doğru A-B testlerle hedef kitleyi bulmak stratejimizin en büyük parçası. Köftenin kendisinden önce kokusunu satabilmek için doğru insana doğru zamanda doğru mesajı vermeye çalışıyoruz. Offline pazarlama kısmında benzer kitlelere hali hazırda ulaşmış firmalarla iş birliği yapıyoruz.

Doktorderki’yi hem trust-mark hem love-mark haline getirmek. İnsanların güvenle gelip, mutlu bir şekilde ayrıldığı bir uygulama haline getirmek istiyoruz.”

6

Yatırımdan sonra kullanıcı ve doktor sayısı anlamında nasıl bir gelişme kaydettiniz? Bundan sonraki hedefleriniz neler?

“Şuanda 22 doktor 15.000 üyeye hizmet vermekteyiz. Haftalık %6 büyüme oranımız var.

Büyüme planlarımızda öncelikle eczanelere girmek. Sağlık dışında dermo-kozmetik alanı da üstünde çalışmaya başladığımız bir alan. Bu kategoride firmalar ve eczaneler ile çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Doktorderki uzmanından anında saç dökülmesi, sivilce veya bakım hakkında ücretsiz danışmalar alıp, doğru markanın doğru ürününü kullanıcılarımıza sunmayı planlıyoruz.”

Son olarak melek yatırım almak isteyen startuplara neler tavsiye edersiniz?

“4 önemli şey söyleyebilirim; kendilerini fikre körü körüne âşık olmadan fakat rasyonel bir şekilde ikna etmiş olmaları, kurucuların ve takımın ilgi-bilgi alanlarının birbirini tamamlar nitelikte olması ve en önemlisi yatırım almaya gelmeden önce müşteri keşfi ve müşteri validasyonu kısımlarını aştıklarından emin oldukları mvp (prototip) bir ürün ile yatırımcı karşısına çıkmaları.”

 

 

 

 

Are You an Investor?

Click and Learn

Do You Have a Project?

Start Your Application Now!