İTO’da Dijital Girişimcilik Ödülleri Yarışması

İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu’nun kadın girişimcileri bilişim alanında da desteklemek için TOBB, İTO ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile hazırlamış olduğu ‘Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Dijital Girişimcilik Ödülleri Yarışması’na katıldık.
‘Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi’ kapsamında ‘Dijital Girişimcilik Ödülleri Yarışması’ 16 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

İTO’da Dijital Girişimcilik Ödülleri Yarışması

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu’nun (İKGK) bir çalışması olan proje için İstanbul Ticaret Odası’nda düzenlenen yarışmada 16 proje yarıştı.
Dijital Girişimcilik Ödülleri Yarışmasının açılış konuşmasını İKGK Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Hatice Dinçbal Kal yaptı. Dinçbal Kal, projeye destek veren kurumlara ve kişilere tek tek teşekkür ederek, İKGK’nın yeni projelerle kadınların hayatlarına dokunmaya devam edeceğini söyledi. Yarışma jürisinde seçkin yatırımcıların yanı sıra İstanbul Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Av. Nurcan Turan da bulunuyordu.
Proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden mülakatlar sonucu seçilen farklı meslek gruplarından ve farklı uzmanlıkları bulunan kadın girişimciler İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Android ile mobil uygulama geliştirme ve tasarım eğitimlerine ek olarak aldıkları proje yönetimi eğitiminden sonra projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler ve jüri üyelerinin sorularını cevapladılar. Toplam 16 proje sunumunu gerçekleştirdi. Sunumlarını gerçekleştiren projelerden seçilen girişimlere belgeleri takdim edildi.

Are You an Investor?

Click and Learn

Do You Have a Project?

Start Your Application Now!