Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar!

BIC Angels olarak, Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar üzerine konuşmak ve Türkiye’deki ekosistemi geliştirecek fikirleri görüşmek adına Türkiye’nin önde gelen melek yatırım ağları Şirket Ortağım, Keiretsu ve Galata Business Angels ile 13 Mayıs Perşembe günü melek yatırımcılar buluşmasını gerçekleştirdik.

Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar!

Etkinlikte yer alan panelde BIC Angels kurucusu Dr. Joachim Behrendt, Keiretsu’dan  Aydonat Atasever, Galata Business Angels’tan Emre Kurttepeli ve Şirket Ortağım’dan Mehmet Buldurgan, Akın Kozanoğlu moderatörlüğünde melek yatırımcılıkta yeni ufuklar üzerine konuştular ve yatırımcılardan gelen soruları cevapladılar. Panel sırasında Türkiye’deki melek yatırımcılığın daha nitelikli hale gelmesi ve daha fazla insanın melek yatırımcılığa yönelmesi için melek yatırım ağlarına düşen görevler konuşuldu. Yatırımcılardan gelen sorular üzerine BIC Angels kurucusu Dr. Joachim Behrendt, Türkiye’de kaliteli yatırım sayısının artması ve girişimcilerin doğru şekilde desteklenmesi için öncelikle melek yatırımcıların eğitilmesi gerektiğine dikkat çekti.  Türkiye’de melek yatırımcılık lisansına sahip ilk yabancı olan Behrendt, BIC Angels olarak melek yatırımcıların mentorluk ve yatırımcılık anlamında gelişmesi için üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazır olduğumuzu ve sürekli olarak ekosistemin değişken dinamiklerini incelediğimizin altını çizdi. Ayrıca panel sırasında yatırımcılar, girişimcilere daha fazla destek olmak ve Türkiye’deki ekosistemi hareketlendirmek adına yapılabilecekleri değerlendirdi.

Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar!

Panelin ardından gerçekleştirdiği konuşmada TC Hazine Müsteşarlığı  Finansal Araçlar ve Piyasalar Geliştirme Dairesi Başkanı Hakan Ertürk, Hazine Müsteşarlığı’nın ve BKS’nin melek yatırımcılığı desteklemek ve teşvik etmek adına içinde bulundukları faaliyetlerden bahsetti. Devlet destekleri  üzerine konuşmasının ardından Hakan Ertürk, melek yatırımcıların sorularını cevapladı.

Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar!

Hakan Ertürk’ün konuşmasının ardından sahneye çıkan BIC Angels yatırımcısı ve milli basketbolcu Sinan Güler, melek yatırımcılık ile nasıl tanıştığından ve BIC melek yatırım ağına nasıl katıldığından bahsetti. Bugüne kadar BIC Angel ile birlikte 6 girişime yatırımda bulunan Sinan Güler, bir melek yatırımcı olarak yeni sektörlerle tanışmaktan ve yatırımlar aracılığıyla ekosisteme katkıda bulunmaktan duyduğu mutluluğu yatırımcılar ile paylaştı.

Melek Yatırımcılıkta Yeni Ufuklar!

Are You an Investor?

Click and Learn

Do You Have a Project?

Start Your Application Now!