Rainmaking Loft Berlin ile İş Birliği Anlaşması İmzaladık!

3 Haziran Cuma günü BIC Angels olarak girişimciler ve melek yatırımcılar tarafından yürütülen uluslararası bir girişim merkezi olan Rainmaking Loft ile işbirliği anlaşması imzaladık. 3 Haziran Cuma günü Rainmaking Loft Berlin’de imzalanan işbirliği ile Türkiye’deki başarılı girişimcilere Avrupa kapısını açmış olduk.

Rainmaking Loft Berlin ile İş Birliği Anlaşması İmzaladık!

Girişimciler ve melek yatırımcılar tarafından yürütülen uluslararası bir girişim merkezi olan Rainmaking Loft startuplara, ortak çalışma alanlarına ve girişimcilik ile ilgili etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve Berlin’deki ekosistemi canlı tutmayı amaçlıyor. Rainmaking Loft Berlin’de girişimciler yatırımcılar ile bir araya gelebiliyor, ortak çalışma alanlarında başka girişimler ile birlikte çalışabiliyor.
Avrupa’nın en gelişmiş melek yatırım ekosistemlerinden birinde Rainmaking Loft ile birlikte olmanın çok önemli olduğunu paylaşan kurucumuz Dr. Joachim Behrendt, kurduğumuz bağ ve iletişim ile birlikte İstanbul’daki girişimci ve melek yatırımcı evrenine önemli bir katkı sağlamayı hedeflediğini paylaştı. Melek yatırımcılığın Türkiye’de emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Behrendt, bu kapsamda bir köprü görevi üstlenmelerinin kendileri açısından gurur verici olduğunu söyledi.
Ayrıca imza töreninde konuşan Rainmaking Loft Kurucusu ve Genel Müdürü Tobias Wittich yaptığı açıklamada bu ortaklık ile Rainmaking Loft’un Türkiye’den gelecek girişimlere ev sahipliği yapmayı ve Berlin’deki girişimlerini İstanbul’a göndererek Türkiye’ye; Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine ulaşmayı dört gözle beklediklerini belirtti.
Berlin Teknoloji ve Araştırma Senatosu Sekreteri Dr. Hans Reckers, imza töreni sırasında konuşmasını gerçekleştirdi. Berlin Ekonomi, Teknoloji ve Araştıma Senatorü Cornelia Yzer: “Berlin’in İstanbul’daki yeni iktisadi imajı meyvelerini vermeye başladı. Açılıştan günler sonra Türk melek yatırım ağı BIC Angels ve Berlin’deki girişimci kuluçka merkezi Rainmaking Loft iki şehirde de birlikle işler başarmak adına bir anlaşma imzaladı. Berlin ekonomisinin imajı 2015 yılında toplam 155 Milyon Euro ihracat gerçekleştirdiğimiz ve Berlin’in en önemli ticari ortaklarından Türkiye’de genişlemeye devam ediyor.” dedi.
BIC Angels olarak umuyoruz ki bu iş birliği ile İstanbul ve Berlin ekosistemlerinin arasındaki bağı güçlenecek ve girişimcilere projelerini uluslarası seviyeye çıkarma fırsatı sunacağız.

Are You an Investor?

Click and Learn

Do You Have a Project?

Start Your Application Now!