StartNowHow Semineri ile Yeni Döneme Enerji Dolu Başladık!

2 yıldır girişimcileri ve girişimciliğe ilgi duyan herkesi ücretsiz bilgilendirmeyi amaçladığımız ve yatırımcılardan öğrencilere ekosistemde geniş bir kitleye hitap ettiğimiz StartNowHow Seminerler serimize bu yıl da Eylül ayında start verdik. Dönemin ilk StartNowHow Semineri yeni ofisimizin de içinde bulunduğu Kolektif House Levent’te gerçekleşti.

4

Seminerimiz kurucumuz Dr. Joachim Behrendt’in Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi üzerine konuşması ile başladı. Girişimcileri bilgilendirirken sorularını da yanıtlayan Behrendt, 2016-2017 döneminin ekosistem açısından büyük potansiyel taşıdığını ifade etti. BIC Angels’ın kuruluşundan bu yana Türkiye’de melek yatırımcılık ve girişimcilik kavramlarının daha çok insanı cezbettiğini belirten Behrendt, BIC Angels ile birlikte yaptığı yatırımlardan ve olumlu-olumsuz deneyimlerinden bahsetti. Dönemin ilk StartNowHow Semineri yatırımlarımızdan GasroClub’ın kurucusu ve aynı zamanda yatırımcımız olan Çağlar Karataş’ın eğlenceli konuşması ile devam etti. Bir yatırımcı ve girişimci olarak Çağlar Karataş, Türkiye, İngiltere ve Amerika’daki ekosistemlerden ve maceralarından bahsetti. Seminer katılımcıları Çağlar Karataş’ın samimi olarak paylaştığı deneyimlerini eğlenceli üslubu ile dinleme fırsatı yakaladı.

“Dünya genelinde yatırım şirketlerine başvuru yapan 100 girişimden sadece 1’i yatırım alabiliyor. BIC Angels bu anlamda dünya genelinin üzerinde.” diyen Çağlar Karataş her kurucunun bilmesi gereken önemli bilgiler üzerinde de durdu. StartNowHow seminerlerimiz boyunca düzenli katılım gösteren kişilere Haziran ayında son seminerimiz ile birlikte Girişimcilik Sertifikalarını sunacağımız etkinliğin detaylarına ve tarihlerine http://bicangels.com/about-us/startnowhow/ linkinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki StartNowHow seminerimizi 20 Ekim’de yine Kolektif House Levent’te gerçekleştireceğiz, eventbrite sayfamızı takip ederek, başvurular alınmaya başladığında etkinliğimize kayıt olabilirsiniz.

3